Header photo

2019-07-03

Lekarz warty polecenia - Pani Profesor Anita Olejek

     Kiedy zaczynamy chorować, kiedy nasz organizm domaga się pomocy zaczynamy jej szukać u lekarza. Zapisujemy się na wizytę z nadzieją że trafimy do specjalisty. I oby zawsze tak się działo, aby każdy z nas miał to szczęście i trafił do lekarza z prawdziwego zdarzenia, któremu przede wszystkim zależy na pacjencie. Niestety świat nie jest idealny i musimy czasem rozpocząć poszukiwania. Zajmuje to trochę czasu, nerwów i niestety zdrowia. I ze względu na to ostatnie- zdrowie – postanowiliśmy rozpocząć cykl o lekarzach ginekologach do których warto trafić.

     Z mojego własnego doświadczenia wiem, że przechodzenie od lekarza do lekarza jest dość ryzykowną „grą” niczym „rosyjska ruletka”. I nie chodzi tu o finanse, lecz o czas. Kiedy mamy do czynienia np. z nowotworem, szybkie dotarcie do specjalisty, postawienie właściwej diagnozy i rozpoczęcie właściwego leczenia jest bardzo ważne. Ale i nie tylko w takim przypadku chcemy być diagnozowani przez właściwą osobę. Dlatego dzisiaj chcę Wam przedstawić jako pierwszego specjalistę - Panią Anitę Olejek prof. dr hab. nauk med. Spec. ginekolog-położnik, endokrynolog i onkolog.

 

     Pani Profesor jest światowej sławy specjalistą w zakresie ginekologii, położnictwa i endokrynologii, jest również wojewódzkim konsultantem ds. położnictwa i ginekologii. Stoi na czele Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu. Dzięki Pani Profesor w Bytomiu powstała pierwsza w Polsce Poradnia sromu, gdzie niestety zapisy są z bardzo odległymi terminami. Ale to akurat przeczytacie w necie, a ja chcę Wam powiedzieć trochę więcej o Pani Profesor.

 

    Tytuły Pani Profesor mogą nas onieśmielać i możemy sobie pomyśleć, że jest to osoba „niedostępna”. Ale absolutnie tak nie jest! Pani Profesor Anita Olejek jest (i przepraszam Was za może zbyt górnolotne stwierdzenie) Aniołem w ludzkiej skórze o cudownych dłoniach jako chirurga, umyśle geniusza, który swą wiedzę wykorzystuje przede wszystkim dla dobra pacjentki. Serio.

     Być może ktoś z Was uzna, że dużo słodyczy tutaj jest, ale znam wiele osób, wiele kobiet, które zawdzięczają Pani Profesor zdrowie i życie. Wielu rodziców dzisiaj może cieszyć się z posiadania zdrowych, cudownych dzieciaczków. Ja sama zawdzięczam tej cudownej Kobiecie życie i zdrowie. Dlatego Wam o niej piszę i z czystym sumieniem polecam. Otrzymałam adres do gabinetu Pani Profesor od lekarza w szpitalu, gdy okazało się, że mogę zostać, jak to powiedział mi ktoś kiedyś „wypatroszona”. Dzięki temu lekarzowi i podaniu adresu do Pani Profesor, gdzie mam szukać pomocy, nic takiego się nie stało. 

     Do gabinetu przyjeżdżają pacjentki z całej Polski i nie tylko. Kolejki w gabinecie długie, ale wizyta nie jest tylko szybkim „co Pani jest” ale jest rozmową z drugim człowiekiem. Na najbardziej „bzdurne” pytania (wiem, bo sama czasem je zadaję) otrzymujemy odpowiedzi bez cienia drwiny, lecz z troską i z zainteresowaniem. Możemy pytać o wszystko, możemy prosić o radę i otrzymamy ją. Po każdej wizycie w gabinecie, nawet wtedy kiedy dowiaduję się, że mam wznowę i muszę iść na kolejną operację, bo niestety taki rodzaj choroby mam, wychodzę pełna wiary i siły, by razem z Panią Profesor walczyć o swoje zdrowie.

 

I przyznam Wam się do czegoś. To TA kobieta jest moją inspiracją, aby tworzyć tą stronę dla nas wszystkich, dla nas kobiet. 

 

A jeśli Wy znacie lekarza, który może pomóc innym, proszę napiszcie o Nim, o Niej.

Dzięki temu stworzymy mapę lekarzy wartych polecenia. Dla nas, dla siebie.

 

*zdjęcie ze strony www.anitaolejek.pl

 

Autor artykułu
Beata Izabela Pilarek

Beata Izabela Pilarek

Właścicielka i Redaktor Naczelna portalu jesteskobieta.pl

Beata Izabela Pilarek- Właścicielka i Redaktor Naczelna “Jesteś Kobietą.pl”, socjolog, mówca motywacyjny, ukończyła kurs Racjonalnej Terapii Zachowania, ale przede wszystkim kobieta, która “na własnej skórze” przekonała się jak trudno rozmawiać, znaleźć informacje na... czytaj więcej >

Inne artykuły tego autora
Ból- jak sobie z nim radzić.
Terapia fotodynamiczna wybawienie dla kobiet z chorobami sromu, w tym z nowotworem
Pan/ Pani życia i śmierci.
Sromowa rewolucja
więcej artykułów >